Skip to content
Fruit and vegetable basket subscription in Nancy and Metz 🥕
Country/region
Neary Neary
Account Open cart Shopping Cart Total: 0.00 € 0 products in your cart
Open cart0
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
Menu
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Back
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Back
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Back
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
  • Account
Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Language
Country/region
Home/ Search results for "farine"

Search results

310 results found for for "farine"
Showing 265 - 288 of 310 results

Products (24)

Livraison à domicile 🍑 Pruneaux Trias – Fabrication artisanale | 500 g - Neary - Fruits secs - Neary
Livraison à domicile 🍑 Pruneaux Trias – Fabrication artisanale | 500 g - Neary - Fruits secs - Neary
Regular price 4.99 € Unit price9.98 € / kg
🍑 Triassic Prunes – Handcrafted | 500 g
Sold Out
Livraison à domicile 🌿 Haricots Borlotti – 1 kg - Neary - Haricots - Neary
Livraison à domicile 🌿 Haricots Borlotti – 1 kg - Neary - Haricots - Neary
Regular price 5.99 € Sale price6.99 € Unit price5.99 € / g
🌿 Borlotti Beans – 1 kg
Sold Out -14%
Livraison à domicile 🌿 Blettes à carde BIO – 500 g - Neary - Salades et Feuilles - La ferme des Terres Noires
Regular price 2.99 € Unit price5.98 € / kg
🌿 Organic Swiss Chard – 500 g
Sold Out
Livraison à domicile 🌿 Laurier Frais – 1 botte - Neary - Légumes - Elles Maraichage
Regular price 1.39 €
🌿 Fresh Bay Leaf – 1 bunch
Sold Out
Livraison à domicile 🍊 Clémentines de Corse IGP – Carton 5kg ou 2,5kg - Neary - Agrumes - Neary
Livraison à domicile 🍊 Clémentines de Corse IGP – Carton 5kg ou 2,5kg - Neary - Agrumes - Neary
Regular priceOn Sale from 15.99 € Unit price5.99 € / kg
🍊 Clementines from Corsica IGP – Box 5kg or 2.5kg
Sold Out
Livraison à domicile Fenouil - Neary - Sauces et condiments - L'artisan épicier
Regular price 5.80 € Unit price193.33 € / kg
Fennel
Sold Out
Livraison à domicile 🍇 Colis de Raisin Muscat du Ventoux AOP – 6 kg - Neary - Raisins - Neary
Livraison à domicile 🍇 Colis de Raisin Muscat du Ventoux AOP – 6 kg - Neary - Raisins - Neary
Regular price 38.99 € Sale price49.99 € Unit price6.50 € / kg
🍇 Package of Muscat du Ventoux AOP Grapes – 6 kg
Sold Out -22%
Livraison à domicile Mesclun BIO - 100g - Neary - Légumes - La ferme de Domangeville
Regular price 2.99 € Unit price29.90 € / kg
Organic Mesclun - 100g
Sold Out
Livraison à domicile Butternut BIO – Unité (entre 1 et 2 kg) 🇫🇷 - Neary - Courges - La ferme des Terres Noires
Regular price 3.99 € Unit price3.99 € / kg
Organic Butternut Squash – Unit (between 1 and 2 kg) 🇫🇷
Sold Out
Livraison à domicile Chutney de tomate verte - 160g - Neary - Confitures - La ferme de Domangeville
Regular price 5.50 € Unit price34.38 € / kg
Green tomato chutney - 160g
Sold Out
Livraison à domicile 🍇 Colis de Figues de Solliès AOP - Neary - Fruits rouges - Neary
Livraison à domicile 🍇 Colis de Figues de Solliès AOP - Neary - Fruits rouges - Neary
Regular price 24.99 € Sale price32.99 € Unit price12.49 € / kg
🍇 Package of Solliès AOP Figs
Sold Out -24%
Livraison à domicile 🏺 Vinaigre Balsamique de Modène IGP – Anforina 2 Médailles d’Or – 250 ml - Neary - Vinaigres - Giusti
Livraison à domicile 🏺 Vinaigre Balsamique de Modène IGP – Anforina 2 Médailles d’Or – 250 ml - Neary - Vinaigres - Giusti
Regular price 19.99 € Sale price23.99 € Unit price79.96 € / l
🏺 Balsamic Vinegar of Modena PGI – Anforina 2 Gold Medals – 250 ml
Sold Out -17%
Livraison à domicile 🔥 Raclette Fumée au Lait Cru – À la coupe - Neary - Fromage - Gaec du Petit Breuil
Regular priceFrom 10.49 € Unit price26.23 € / kg
🔥 Smoked Raclette with Raw Milk – Cut to size
Sold Out
Livraison à domicile 🧀 Beaufort Alpage AOP – 200g - Neary - Fromage - Les Frères Marchand
Regular price 10.99 € Unit price54.95 € / kg
🧀 Beaufort Alpage AOP – 200g
Sold Out
Livraison à domicile 🥗 Mâche Française – Plateau 1 kg - Neary - Salades et Feuilles - Neary
Livraison à domicile 🥗 Mâche Française – Plateau 1 kg - Neary - Salades et Feuilles - Neary
Regular price 11.99 € Unit price11.99 € / kg
🥗 French Lamb's Lettuce – 1 kg Tray
Sold Out
Livraison à domicile 🧅 Oignon Blanc en Botte – 1 Pièce - Neary - Bulbes et tubercules - Neary
Regular price 2.99 € Unit price2.99 € / item
🧅 White Onion Bunch – 1 Piece
Sold Out
Livraison à domicile 🐄 Munster Géromé AOP – Fromage au lait cru de vache – 500g - Neary - Fromage - Les Frères Marchand
Regular price 11.99 € Unit price23.98 € / kg
🐄 Munster Géromé AOP – Raw cow’s milk cheese – 500g
Sold Out
Livraison à domicile Filets de sole farcis sauce cerfeil - 380g - Neary - Plats cuisinés - Maison Robert
Regular price 12.90 € Unit price33.95 € / kg
Stuffed sole fillets with chervil sauce - 380g
Sold Out
Livraison à domicile 🐄 Reblochon de Savoie AOP – Fromage au lait cru de vache – 500g - Neary - Fromage - Les Frères Marchand
Regular price 16.99 € Unit price33.98 € / kg
🐄 Reblochon de Savoie AOP – Raw cow’s milk cheese – 500g
Sold Out
Livraison à domicile 🐑 Claousou – Fromage au lait cru de brebis – 330g - Neary - Fromage - Les Frères Marchand
Regular price 15.99 € Unit price48.45 € / kg
🐑 Claousou – Raw sheep’s milk cheese – 330g
Sold Out
Livraison à domicile Sumac - Neary - Sauces et condiments - L'artisan épicier
Regular price 5.80 € Unit price145.00 € / kg
Sumac
Sold Out
Livraison à domicile 🥕 Super Panier de Fruits & Légumes – 4 Personnes - Neary - Panier de fruits et légumes - Neary
Regular price 32.90 € Sale price39.90 € Unit price4.84 € / kg
🥕 Super Fruit & Vegetable Basket – 4 People
Sold Out -18%
Livraison à domicile Bourriche 24 Huîtres Fines de Claire n°3 (Label Rouge & IGP) 🦪 - Neary - Poisson - Neary
Livraison à domicile Bourriche 24 Huîtres Fines de Claire n°3 (Label Rouge & IGP) 🦪 - Neary - Poisson - Neary
Regular price 18.99 € Sale price23.99 € Unit price9.50 € / kg
Basket of 24 Fine de Claire Oysters No. 3 (Label Rouge & IGP) 🦪
Sold Out -21%
Livraison à domicile Potimarron BIO - 1kg - Neary - Légumes - La ferme de Domangeville
Regular price 4.99 € Unit price4.99 € / kg
Organic Pumpkin - 1kg
Sold Out
  • Previous
  • page 1
  • page …
  • page 10
  • page 11
  • page 12
  • page 13
  • 12 / 13
  • Next
NEARY

Enjoy the freshness of French terroir, delivered to your home 🥕

Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Information
Welcome The team Terms of Use General Conditions Shipping Policy Refunds Confidentiality Legal notices Product replacements Contact Recruitment
Recipes and tips
Recipe by Region 🥣 Tips 👌 The seasonal calendar 📅 Cooking 🍳 Vegetables 🥕 Fruits 🍓 The sauces 🥣 Salad recipes 🥗 Air Fryer Recipes 🔥 Smoothie recipes 🥤 Neary's Recipes 🍲 Magic recipes 🍲 Recipe idea 🍳 The mirabelle plum 🍑 Pies and quiches 🍕 Seasonal guides 👌 AOP and IGP Calendar 🍑 Comparisons 🍳 Recipes & Beer
Info & Contact

NEARY
9 avenue du Général de Gaulle
54280 Seichamps - France

09 70 95 46 61

contact@neary.fr

Copyright © 2026 Neary.
Language
Country/region
Item added to your cart
View Cart
Go to top