Skip to content
Fruit and vegetable basket subscription in Nancy and Metz 🥕
Country/region
Neary Neary
Account Open cart Shopping Cart Total: 0.00 € 0 products in your cart
Open cart0
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
Menu
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Back
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Back
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Back
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
  • Account
Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Language
Country/region
Home/ Search results for "farine"

Search results

365 results found for for "farine"
Showing 25 - 48 of 365 results

Products (24)

Livraison à domicile 🥕 Panais – 1kg - Neary - Racines - Neary
Regular price 3.99 € Unit price3.99 € / kg
🥕 Parsnips – 1kg
Livraison à domicile 🍅 Tomates Cerises du Jardin de Rabelais - Neary - Tomates - Neary
Regular priceOn Sale from 5.99 € Unit price19.97 € / kg
🍅 Cherry Tomatoes from Rabelais' Garden
Buy now
-5%
Livraison à domicile 🍑 Colis de Quetsches de Lorraine – 5 kg - Neary - Fruits à noyau - Neary
Livraison à domicile 🍑 Colis de Quetsches de Lorraine – 5 kg - Neary - Fruits à noyau - Neary
Regular price 18.99 € Sale price19.99 € Unit price3.79 € / kg
🍑 Parcel of Quetsches de Lorraine – 5 kg
-5%
Livraison à domicile 🥒 Concombre – 1 Pièce - Neary - Légumes - Neary
Livraison à domicile 🥒 Concombre – 1 Pièce - Neary - Légumes - Neary
Regular price 1.19 € Sale price1.99 € Unit price2.38 € / kg
🥒 Cucumber – 1 Piece
-40%
Livraison à domicile 🍇 Raisin Chasselas de Moissac AOP – 1 kg - Neary - Raisins - Neary
Livraison à domicile 🍇 Raisin Chasselas de Moissac AOP – 1 kg - Neary - Raisins - Neary
Regular price 5.99 € Unit price5.99 € / kg
🍇 Chasselas de Moissac AOP grapes – 1 kg
Livraison à domicile 🍯 Nougat de Montélimar tendre IGP – Sachet 100 g 🇫🇷 - Neary - Chocolats - Doulce France
Regular price 3.99 € Sale price6.99 € Unit price19.95 € / kg
🍯 Soft Montélimar Nougat PGI – 100g bag 🇫🇷
-43%
Livraison à domicile 🍬 Bergamote de Nancy IGP – Boîte fer 120 g - Neary - Chocolats - Confiserie Stanislas
Regular price 7.99 €
🍬 Bergamot of Nancy PGI – 120g tin
Livraison à domicile 🇫🇷 Cornichons fins – Édition Originale Élysée 210 g | Maison Marc - Neary - Epicerie salée - Maison Marc
Livraison à domicile 🇫🇷 Cornichons fins – Édition Originale Élysée 210 g | Maison Marc - Neary - Epicerie salée - Maison Marc
Regular price 9.99 € Unit price47.57 € / kg
🇫🇷 Fine pickles – Original Élysée Edition 210 g | Maison Marc
Livraison à domicile 🧅 Échalotes BIO – 500 g - Neary - Bulbes et tubercules - La ferme des Terres Noires
Regular price 2.99 € Unit price5.98 € / kg
🧅 Organic shallots – 500 g
Livraison à domicile 🥒 Courgettes – 1kg - Neary - Légumes - Neary
Livraison à domicile 🥒 Courgettes – 1kg - Neary - Légumes - Neary
Regular price 2.99 € Sale price3.49 € Unit price2.99 € / g
🥒 Courgettes – 1kg
-14%
Livraison à domicile Cocotte Ronde STAUB 28 cm – Fonte Émaillée « Cerise » 6,7 L - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Cocotte Ronde STAUB 28 cm – Fonte Émaillée « Cerise » 6,7 L - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 0.00 €
STAUB Round Cocotte 28 cm – Enameled Cast Iron “Cherry” 6.7 L
Buy now
Livraison à domicile 🌿 Romarin feuille Bio – 1 pot de 30 g - Neary - Sels et aromatiques - Place des épices
Livraison à domicile 🌿 Romarin feuille Bio – 1 pot de 30 g - Neary - Sels et aromatiques - Place des épices
Regular price 3.49 € Unit price69.80 € / kg
🌿 Organic Rosemary Leaf – 1 jar of 30 g
Livraison à domicile 🍑 Pêches Jaunes – 1 kg - France – Drôme Provençale - Neary - Fruits à noyau - Neary
Regular price 4.99 € Sale price5.99 € Unit price4.99 € / kg
🍑 Yellow Peaches – 1 kg – France – Drôme Provençale
-17%
Livraison à domicile 🥔 Pommes de Terre Agria BIO – 1kg - Neary - Pommes de terre - La ferme des Terres Noires
Regular price 2.99 € Sale price3.99 € Unit price2.99 € / kg
🥔 Organic Agria Potatoes – 1kg
-25%
Livraison à domicile 🥕 Carottes Maraîchères – 1kg - Neary - Racines - Neary
Livraison à domicile 🥕 Carottes Maraîchères – 1kg - Neary - Racines - Neary
Regular price 1.99 € Unit price1.99 € / kg
🥕 Vegetable Carrots – 1kg
Livraison à domicile 🥬 Endives – 1kg - Neary - Salades et Feuilles - Neary
Livraison à domicile 🥬 Endives – 1kg - Neary - Salades et Feuilles - Neary
Regular price 2.99 € Sale price5.49 € Unit price2.99 € / kg
🥬 Endives – 1kg
-46%
Livraison à domicile Poêle De Buyer Carbone Plus 22 cm “Coupe Lyonnaise” – Acier Carbone Made in France - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Poêle De Buyer Carbone Plus 22 cm “Coupe Lyonnaise” – Acier Carbone Made in France - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 0.00 €
De Buyer Carbone Plus 22 cm “Coupe Lyonnaise” Frying Pan – Carbon Steel Made in France
Buy now
Livraison à domicile 🥬 Batavia BIO – 1 Pièce - Neary - Sauces et condiments - La ferme des Terres Noires
Regular price 1.79 € Sale price1.99 €
🥬 Organic Batavia – 1 Piece
-10%
Livraison à domicile Sauteuse STAUB Chistera 28 cm – Fonte Émaillée « Cerise » 3,7 L - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Sauteuse STAUB Chistera 28 cm – Fonte Émaillée « Cerise » 3,7 L - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 162.75 €
STAUB Chistera 28 cm Sauté Pan – Enamelled Cast Iron “Cherry” 3.7 L
Buy now
Livraison à domicile 🎃 Potimarron – 1 Pièce - Neary - Courges - Neary
Livraison à domicile 🎃 Potimarron – 1 Pièce - Neary - Courges - Neary
Regular price 2.99 € Unit price2.49 € / kg
🎃 Pumpkin – 1 Piece
Livraison à domicile 🍅 Tomates anciennes BIO – 1 kg - Neary - Légumes - La ferme des Terres Noires
Regular price 6.99 € Unit price6.99 € / kg
🍅 Organic heirloom tomatoes – 1 kg
Livraison à domicile 🍄 Champignons de Paris – 500g - Neary - Champignons - Neary
Livraison à domicile 🍄 Champignons de Paris – 500g - Neary - Champignons - Neary
Regular price 3.49 € Unit price6.98 € / kg
🍄 Paris mushrooms – 500g
Livraison à domicile 🌰 Châtaignes Bouche de Bétizac – 5 kg - Neary - Fruits à coques - Neary
Livraison à domicile 🌰 Châtaignes Bouche de Bétizac – 5 kg - Neary - Fruits à coques - Neary
Regular price 39.99 € Sale price49.99 € Unit price7.99 € / kg
🌰 Chestnuts from Bétizac – 5 kg
-20%
Livraison à domicile Miel de Lavande de Provence IGP & BIO - Neary - Miels - Les merveilles de Provence
Livraison à domicile Miel de Lavande de Provence IGP & BIO - Neary - Miels - Les merveilles de Provence
Regular price 12.99 € Unit price25.98 € / kg
Lavender Honey from Provence PGI & ORGANIC
  • Previous
  • page 1
  • page 2
  • page 3
  • page 4
  • page …
  • page 16
  • 2 / 16
  • Next
NEARY

Enjoy the freshness of French terroir, delivered to your home 🥕

Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Information
Welcome The team Terms of Use General Conditions Shipping Policy Refunds Confidentiality Legal notices Product replacements Contact Recruitment
Recipes and tips
Recipe by Region 🥣 Tips 👌 The seasonal calendar 📅 Cooking 🍳 Vegetables 🥕 Fruits 🍓 The sauces 🥣 Salad recipes 🥗 Air Fryer Recipes 🔥 Smoothie recipes 🥤 Neary's Recipes 🍲 Magic recipes 🍲 Recipe idea 🍳 The mirabelle plum 🍑 Pies and quiches 🍕 Seasonal guides 👌 AOP and IGP Calendar 🍑 Comparisons 🍳 Recipes & Beer
Info & Contact

NEARY
9 avenue du Général de Gaulle
54280 Seichamps - France

09 70 95 46 61

contact@neary.fr

Copyright © 2026 Neary.
Language
Country/region
Item added to your cart
View Cart
Go to top