Skip to content
Fruit and vegetable basket subscription in Nancy and Metz 🥕
Country/region
Neary Neary
Account Open cart Shopping Cart Total: 0.00 € 0 products in your cart
Open cart0
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
Menu
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Back
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Back
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Back
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
  • Account
Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Language
Country/region
Home/ Search results for "farine"

Search results

345 results found for for "farine"
Showing 49 - 72 of 345 results

Products (24)

Livraison à domicile 🍯 Miel du Maquis de Printemps AOP – Mele di Corsica 🇫🇷 - Neary - Miels - BIANCUCCI CARULU
Livraison à domicile 🍯 Miel du Maquis de Printemps AOP – Mele di Corsica 🇫🇷 - Neary - Miels - BIANCUCCI CARULU
Regular price 8.49 € Unit price33.96 € / kg
🍯 Spring Maquis Honey AOP – Mele di Corsica 🇫🇷
Livraison à domicile Olives vertes variété Picholine - Neary - - Le Brin d'Olivier Collection
Livraison à domicile Olives vertes variété Picholine - Neary - - Le Brin d'Olivier Collection
Regular price 5.99 € Unit price29.95 € / kg
Green olives, Picholine variety
Livraison à domicile 🥕 Carottes Primeur Françaises – 1 kg - Neary - Racines - Neary
Regular price 2.49 € Unit price2.49 € / kg
🥕 French Early Carrots – 1 kg
Livraison à domicile 🍑 Pêche Plate Blanche – 1 kg - Neary - Fruits - Neary
Regular price 4.99 € Unit price4.99 € / kg
🍑 White Flat Peach – 1 kg
Livraison à domicile 🍯 Miel de Châtaigneraie AOP – Mele di Corsica 🇫🇷 - Neary - Miels - BIANCUCCI CARULU
Livraison à domicile 🍯 Miel du Maquis de Printemps AOP – Mele di Corsica 🇫🇷 - Neary - Miels - BIANCUCCI CARULU
Regular price 8.49 € Unit price33.96 € / kg
🍯 Chestnut Honey PDO – Mele di Corsica 🇫🇷
Livraison à domicile 🎃 Courge Butternut – 1 Pièce - Neary - Courges - Neary
Regular price 2.99 € Unit price2.30 € / kg
🎃 Butternut Squash – 1 Piece
Livraison à domicile 🥕 Carottes BIO – 1kg - Neary - Racines - La ferme des Terres Noires
Regular price 3.49 € Sale price3.99 € Unit price3.49 € / g
🥕 Organic Carrots – 1kg
-13%
Livraison à domicile Aubergine noire BIO - 1kg - Neary - Légumes - La ferme des Terres Noires
Regular price 4.99 € Unit price4.99 € / kg
Organic black eggplant - 1kg
Livraison à domicile Lot de 3 Casseroles Tefal Ingenio Natural On 16 / 18 / 20 cm + Poignée Amovible - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Lot de 3 Casseroles Tefal Ingenio Natural On 16 / 18 / 20 cm + Poignée Amovible - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 0.00 €
Set of 3 Tefal Ingenio Natural On 16 / 18 / 20 cm Saucepans + Removable Handle
Buy now
Livraison à domicile 🍇 Colis de Raisin Chasselas de Moissac AOP – 4 kg - Neary - Raisins - Neary
Livraison à domicile 🍇 Colis de Raisin Chasselas de Moissac AOP – 4 kg - Neary - Raisins - Neary
Regular price 24.99 € Sale price33.99 € Unit price6.24 € / kg
🍇 Package of Chasselas de Moissac AOP Grapes – 4 kg
-26%
Livraison à domicile 🍏 Pommes Golden – 1kg - Neary - Pommes - Neary
Livraison à domicile 🍏 Pommes Golden – 1kg - Neary - Pommes - Neary
Regular price 2.99 € Unit price2.99 € / kg
🍏 Golden Apples – 1kg
Livraison à domicile Smeg Machine à Café Automatique – Broyeur Intégré, 1,4 L, 19 Bars, 4 Recettes One Touch - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Smeg Machine à Café Automatique – Broyeur Intégré, 1,4 L, 19 Bars, 4 Recettes One Touch - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 551.03 €
Smeg Automatic Coffee Machine – Integrated Grinder, 1.4 L, 19 Bars, 4 One Touch Recipes
Buy now
Livraison à domicile ✔ Poivrons Verts – 500g - Neary - Légumes - Neary
Livraison à domicile ✔ Poivrons Verts – 500g - Neary - Légumes - Neary
Regular price 3.99 € Unit price7.98 € / kg
✔ Green Peppers – 500g
Livraison à domicile 🍆 Aubergines – 1kg - Neary - Légumes - Neary
Livraison à domicile 🍆 Aubergines – 1kg - Neary - Légumes - Neary
Regular price 3.99 € Unit price3.99 € / kg
🍆 Eggplants – 1kg
Livraison à domicile 🍑 Pêches Blanches Royal – 1 kg - Neary - Fruits à noyau - Neary
Regular price 4.99 € Sale price6.99 € Unit price4.99 € / kg
🍑 Royal White Peaches – 1 kg
-29%
Livraison à domicile 🍐 Poire Williams Rouge – 1 kg - Neary - Poires - Neary
Regular price 4.99 € Unit price4.99 € / kg
🍐 Williams Red Pear – 1 kg
Livraison à domicile 🍐 Coing – 1 kg - Neary - Poires - Neary
Livraison à domicile 🍐 Coing – 1 kg - Neary - Poires - Neary
Regular price 3.99 € Unit price3.99 € / kg
🍐 Quince – 1 kg
Livraison à domicile 🥔 Pommes de Terre Chérie – Sachet de 2,5kg - Neary - Pommes de terre - Neary
Regular price 4.89 € Unit price1.96 € / kg
🥔 Chérie Potatoes – 2.5kg bag
Livraison à domicile 💜 Navets Violets Ronds – 1kg - Neary - Racines - Neary
Livraison à domicile 💜 Navets Violets Ronds – 1kg - Neary - Racines - Neary
Regular price 2.49 € Unit price2.49 € / kg
💜 Round Purple Turnips – 1kg
Livraison à domicile Smeg Grille-pain 2 Tranches – 6 niveaux de brunissage, Fonctions Bagel, Réchauffer & Décongélation - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Smeg Grille-pain 2 Tranches – 6 niveaux de brunissage, Fonctions Bagel, Réchauffer & Décongélation - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 0.00 €
Smeg 2 Slice Toaster – 6 Browning Levels, Bagel, Reheat & Defrost Functions
Buy now
Livraison à domicile Moulinex Blender mixeur électrique, Bol verre 1,75 L, Puissance 800 W, Verrouillage sûr, Ergonomique, Broyeur à grains, Smoothies, Glace pilée, Blendforce, Noir LM430810 - Neary - - Amazon
Livraison à domicile Moulinex Blender mixeur électrique, Bol verre 1,75 L, Puissance 800 W, Verrouillage sûr, Ergonomique, Broyeur à grains, Smoothies, Glace pilée, Blendforce, Noir LM430810 - Neary - - Amazon
Regular priceOn Sale from 54.99 €
Moulinex Blender electric mixer, 1.75 L glass bowl, 800 W power, secure lock, ergonomic, grain grinder, smoothies, crushed ice, Blendforce, black LM430810
Buy now
Livraison à domicile 🧄 Ail nouveau BIO – 500 g - Neary - Bulbes et tubercules - La ferme des Terres Noires
Regular price 6.99 € Unit price13.98 € / kg
🧄 Organic new garlic – 500 g
Livraison à domicile Farine aux céréales - 14 Céréales - Neary - Farines - Moulin Janot
Livraison à domicile Farine aux céréales - 14 Céréales - Neary - Farines - Moulin Janot
Regular priceFrom 3.50 € Unit price3.50 € / kg
Cereal Flour - 14 Cereals
Sold Out
Livraison à domicile Farine traditionnelle - Family - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular priceFrom 2.70 € Unit price2.70 € / kg
Traditional flour - Family
Sold Out
  • Previous
  • page 1
  • page 2
  • page 3
  • page 4
  • page 5
  • page …
  • page 15
  • 3 / 15
  • Next
NEARY

Enjoy the freshness of French terroir, delivered to your home 🥕

Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Information
Welcome The team Terms of Use General Conditions Shipping Policy Refunds Confidentiality Legal notices Product replacements Contact Recruitment
Recipes and tips
Recipe by Region 🥣 Tips 👌 The seasonal calendar 📅 Cooking 🍳 Vegetables 🥕 Fruits 🍓 The sauces 🥣 Salad recipes 🥗 Air Fryer Recipes 🔥 Smoothie recipes 🥤 Neary's Recipes 🍲 Magic recipes 🍲 Recipe idea 🍳 The mirabelle plum 🍑 Pies and quiches 🍕 Seasonal guides 👌 AOP and IGP Calendar 🍑 Comparisons 🍳 Recipes & Beer
Info & Contact

NEARY
9 avenue du Général de Gaulle
54280 Seichamps - France

09 70 95 46 61

contact@neary.fr

Copyright © 2026 Neary.
Language
Country/region
Item added to your cart
View Cart
Go to top