Skip to content
Fruit and vegetable basket subscription in Nancy and Metz 🥕
Country/region
Neary Neary
Account Open cart Shopping Cart Total: 0.00 € 0 products in your cart
Open cart0
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
Menu
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Back
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Back
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Back
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
  • Account
Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Language
Country/region
Home/ Search results for "farine"

Search results

325 results found for for "farine"
Showing 97 - 120 of 325 results

Products (24)

Livraison à domicile Préparation Pain d'épices - 500g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 5.10 € Unit price10.20 € / kg
Gingerbread preparation - 500g
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Cookies aux pépites de chocolat - 600g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 7.50 € Unit price12.50 € / kg
Chocolate Chip Cookie Mix - 600g
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Muffins aux pépites de chocolat - 600g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 7.50 € Unit price12.50 € / kg
Chocolate Chip Muffin Mix - 600g
Sold Out
Livraison à domicile Préparation spéciale Brioche - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular priceFrom 6.70 € Unit price6.70 € / kg
Special Brioche Preparation
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Spéculoos - 500g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 4.80 € Unit price9.60 € / kg
Speculoos preparation - 500g
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Cake citron - 500g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 7.90 € Unit price15.80 € / kg
Lemon Cake Preparation - 500g
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Brownies - 500g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 6.90 € Unit price13.80 € / kg
Brownie Preparation - 500g
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Crème pâtissière - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular priceFrom 5.10 € Unit price10.20 € / kg
Preparation of pastry cream
Sold Out
Livraison à domicile Préparation Cake éclats de caramel - 500g - Neary - Farine - Moulin Janot
Regular price 7.90 € Unit price15.80 € / kg
Caramel Chip Cake Mix - 500g
Sold Out
Livraison à domicile Baguette tradition céréales - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 1.99 €
Traditional cereal baguette
Sold Out
Livraison à domicile Baguette tradition - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 1.49 €
Traditional baguette
Sold Out
Livraison à domicile Pain complet - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 3.99 €
Wholemeal bread
Sold Out
Livraison à domicile Pavé tradition céréales - 250g - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 1.99 € Unit price1.99 € / kg
Traditional cereal block - 250g
Sold Out
Livraison à domicile Pain tradition - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 1.99 € Unit price1.99 € / kg
Traditional bread
Sold Out
Livraison à domicile 📦 Colis du Terroir – 5 Terrines Artisanales 180g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 24.99 €
📦 Local Products Package – 5 Artisanal Terrines 180g
Sold Out
Livraison à domicile Pavé tradition - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 2.99 €
Traditional paving stone
Sold Out
Livraison à domicile Pain Nordique - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 3.99 €
Nordic Bread
Sold Out
Livraison à domicile Boule de campagne - 500g - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 4.99 € Unit price4.99 € / kg
Country Boule - 500g
Sold Out
Livraison à domicile 🥓 Lard Fumé Tranché – 300g - Neary - Porc - Ferme Fagnot
Livraison à domicile 🥓 Lard Fumé Tranché – 300g - Neary - Porc - Ferme Fagnot
Regular price 10.49 € Unit price34.97 € / kg
🥓 Sliced ​​Smoked Bacon – 300g
Sold Out
Livraison à domicile 🌾 Le Granola - Noisette – 300g - BIO - Neary - Céréales - Funkie
Livraison à domicile 🌾 Le Granola - Noisette – 300g - BIO - Neary - Céréales - Funkie
Regular price 4.99 € Unit price16.63 € / kg
🌾 Granola - Hazelnut - 300g - ORGANIC
Sold Out
Livraison à domicile Grande Boule de Campagne - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 1.49 € Unit price1.49 € / kg
Large Country Ball
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Fromage de Tête – 250g - Neary - Charcuterie - Ferme Fagnot
Regular price 9.49 € Unit price37.96 € / kg
🥩 Head Cheese – 250g
Sold Out
Livraison à domicile Pavé de campagne - 500g - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 4.49 € Unit price4.49 € / kg
Country-style paving stone - 500g
Sold Out
Livraison à domicile Pain de seigle - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 3.99 €
Rye bread
Sold Out
  • Previous
  • page 1
  • page …
  • page 3
  • page 4
  • page 5
  • page 6
  • page 7
  • page …
  • page 14
  • 5 / 14
  • Next
NEARY

Enjoy the freshness of French terroir, delivered to your home 🥕

Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Information
Welcome The team Terms of Use General Conditions Shipping Policy Refunds Confidentiality Legal notices Product replacements Contact Recruitment
Recipes and tips
Recipe by Region 🥣 Tips 👌 The seasonal calendar 📅 Cooking 🍳 Vegetables 🥕 Fruits 🍓 The sauces 🥣 Salad recipes 🥗 Air Fryer Recipes 🔥 Smoothie recipes 🥤 Neary's Recipes 🍲 Magic recipes 🍲 Recipe idea 🍳 The mirabelle plum 🍑 Pies and quiches 🍕 Seasonal guides 👌 AOP and IGP Calendar 🍑 Comparisons 🍳 Recipes & Beer
Info & Contact

NEARY
9 avenue du Général de Gaulle
54280 Seichamps - France

09 70 95 46 61

contact@neary.fr

Copyright © 2026 Neary.
Language
Country/region
Item added to your cart
View Cart
Go to top