Skip to content
Fruit and vegetable basket subscription in Nancy and Metz 🥕
Country/region
Neary Neary
Account Open cart Shopping Cart Total: 0.00 € 0 products in your cart
Open cart0
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
Menu
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Back
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Back
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Back
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
  • Account
Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Language
Country/region
Home/ Search results for "farine"

Search results

297 results found for for "farine"
Showing 121 - 144 of 297 results

Products (24)

Livraison à domicile 🍫 Le Granola - Chocolat – 300g - BIO - Neary - Céréales - Funkie
Livraison à domicile 🍫 Le Granola - Chocolat – 300g - BIO - Neary - Céréales - Funkie
Regular price 4.99 € Unit price16.63 € / kg
🍫 Granola - Chocolate - 300g - ORGANIC
Sold Out
Livraison à domicile 🔥 Palette de Porc à la Diable – 1kg - Neary - Porc - Ferme Fagnot
Regular price 19.99 € Unit price19.99 € / kg
🔥 Deviled Pork Shoulder – 1kg
Sold Out
Livraison à domicile 🍖 Rôti aux Pruneaux – 800g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 17.99 € Unit price22.49 € / kg
🍖 Roasted Prunes – 800g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Crépinette de Bœuf – 300g - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Livraison à domicile 🥩 Crépinette de Bœuf – 300g - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Regular price 10.49 € Unit price34.97 € / kg
🥩 Beef Crépinette – 300g
Sold Out
Livraison à domicile Panettone fourré à la crème de pistache - Neary - Epicerie sucrée - Neary
Livraison à domicile Panettone fourré à la crème de pistache - Neary - Epicerie sucrée - Neary
Regular price 24.99 € Sale price29.99 €
Panettone filled with pistachio cream
Sold Out -17%
Livraison à domicile 🌭 Lot de 4 Knack fumées – 320g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 5.99 € Unit price18.72 € / kg
🌭 Pack of 4 smoked sausages – 320g
Sold Out
Livraison à domicile 🥓 Boudin Noir – 290g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price17.21 € / kg
🥓 Black Pudding – 290g
Sold Out
Livraison à domicile 🌭 Saucisse à Rôtir de Porc – 500g - Neary - Porc - Ferme Fagnot
Livraison à domicile 🌭 Saucisse à Rôtir de Porc – 500g - Neary - Porc - Ferme Fagnot
Regular price 9.99 € Unit price19.98 € / kg
🌭 Pork Roasting Sausage – 500g
Sold Out
Livraison à domicile 🌿 Saucisse Provençale – 360g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price13.86 € / kg
🌿 Provençal Sausage – 360g
Sold Out
Livraison à domicile 🔥 Saucisse à Cuire Fumée – 280g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price17.82 € / kg
🔥 Smoked Cooking Sausage – 280g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Cervelas en Morceaux - Neary - Charcuterie - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price22.68 € / kg
🥩 Cervelas in Pieces
Sold Out
Livraison à domicile 🍖 Jambon Blanc Cuit au Torchon – 230g - Neary - Charcuterie - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 5.99 € Unit price26.04 € / kg
🍖 White Ham Cooked in a Cloth – 230g
Sold Out
Livraison à domicile 🌭 Saucisse de Jambon - Neary - Charcuterie - Ferme Fagnot
Regular price 11.49 €
🌭 Ham Sausage
Sold Out
Livraison à domicile Terrine de campagne au pain d'épices - Neary - Terrine - Maison Robert
Regular priceFrom 4.10 € Unit price41.00 € / kg
Country terrine with gingerbread
Sold Out
Livraison à domicile Terrine de campagne aux mirabelles - Neary - Terrine - Maison Robert
Regular priceFrom 4.10 € Unit price41.00 € / kg
Country terrine with mirabelle plums
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Rumsteak de Bœuf – Tranche 400g - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Livraison à domicile 🥩 Rumsteak de Bœuf – Tranche 400g - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Regular price 16.49 € Unit price41.23 € / kg
🥩 Beef Rumpsteak – Slice 400g
Sold Out
Livraison à domicile Terrine d'escargots persillée - 100g - Neary - Terrine - Maison Robert
Regular price 4.40 € Unit price44.00 € / kg
Parsley snail terrine - 100g
Sold Out
Livraison à domicile 🥓 Lard Fumé en Morceaux – 180g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price27.72 € / kg
🥓 Smoked Bacon Pieces – 180g
Sold Out
Livraison à domicile Terrine d'autrefois - Neary - Terrine - Maison Robert
Regular priceFrom 4.10 € Unit price41.00 € / kg
Terrine of yesteryear
Sold Out
Livraison à domicile 🌭 Saucisse à Rôtir de Bœuf – 500g - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Livraison à domicile 🌭 Saucisse à Rôtir de Bœuf – 500g - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Regular price 9.99 € Unit price19.98 € / kg
🌭 Beef Roasting Sausage – 500g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Côte de Bœuf – 1kg - Neary - Boeuf - Ferme Fagnot
Regular price 39.99 € Unit price39.99 € / kg
🥩 Beef Rib – 1kg
Sold Out
Livraison à domicile 🌭 Cervelas – 230g - Neary - Charcuterie - Ferme Fagnot
Livraison à domicile 🌭 Cervelas – 230g - Neary - Charcuterie - Ferme Fagnot
Regular price 8.49 € Unit price36.91 € / kg
🌭 Cervelas – 230g
Sold Out
Livraison à domicile 🌶️ Saucisse au Curry – 360g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price13.86 € / kg
🌶️ Curry Sausage – 360g
Sold Out
Livraison à domicile Terrine de sanglier aux marrons - 200g - Neary - Terrine - Maison Robert
Regular price 5.90 € Unit price29.50 € / kg
Wild boar terrine with chestnuts - 200g
Sold Out
  • Previous
  • page 1
  • page …
  • page 4
  • page 5
  • page 6
  • page 7
  • page 8
  • page …
  • page 13
  • 6 / 13
  • Next
NEARY

Enjoy the freshness of French terroir, delivered to your home 🥕

Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Information
Welcome The team Terms of Use General Conditions Shipping Policy Refunds Confidentiality Legal notices Product replacements Contact Recruitment
Recipes and tips
Recipe by Region 🥣 Tips 👌 The seasonal calendar 📅 Cooking 🍳 Vegetables 🥕 Fruits 🍓 The sauces 🥣 Salad recipes 🥗 Air Fryer Recipes 🔥 Smoothie recipes 🥤 Neary's Recipes 🍲 Magic recipes 🍲 Recipe idea 🍳 The mirabelle plum 🍑 Pies and quiches 🍕 Seasonal guides 👌 AOP and IGP Calendar 🍑 Comparisons 🍳 Recipes & Beer
Info & Contact

NEARY
9 avenue du Général de Gaulle
54280 Seichamps - France

09 70 95 46 61

contact@neary.fr

Copyright © 2026 Neary.
Language
Country/region
Item added to your cart
View Cart
Go to top