Skip to content
Fruit and vegetable basket subscription in Nancy and Metz 🥕
Country/region
Neary Neary
Account Open cart Shopping Cart Total: 0.00 € 0 products in your cart
Open cart0
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
Menu
  • 📍 The Market (Nancy/Metz)
    • Back
    • Fruit and vegetable baskets 🥗
    • Subscriptions 🥣
    • Vegetables 🥕
    • Fruits 🍊
    • Grocery & Farm 🍪
  • 🍳 Magazine & Recipes
    • Back
    • Air Fryer Guide 🍟
    • Comparisons 🍳
    • Recipes & Beer
    • Raclette 🧀
    • Soups 🥣
    • Air Fryer Recipes 🔥
    • Pies and quiches 🍕
    • Recipe by Region 🥣
    • AOP and IGP Calendar 🍑
    • Seasonal guides 👌
    • The mirabelle plum 🍑
    • Recipe idea 🍳
    • Magic recipes 🍲
    • Neary's Recipes 🍲
    • Smoothie recipes 🥤
    • Salad recipes 🥗
    • The sauces 🥣
    • Fruits 🍓
    • Vegetables 🥕
    • Cooking 🍳
    • The seasonal calendar 📅
    • Tips 👌
    • cL to ml converter 🧪
    • Smoothie Blenders 🥛
    • Blender Comparison 🍓
    • Cookbooks 📚
    • The Air Fryers 🍗
    • Smeg ✨
  • 🏢 Business Offer
    • Back
    • Fruits at the office 🍏
    • QVT Calculator 😃
    • QVT Blog 🙋
    • Gift basket 📅
  • 👨‍🌾 Producers
  • Contact us 📞
  • Account
Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Language
Country/region
Home/ Search results for "farine"

Search results

297 results found for for "farine"
Showing 145 - 168 of 297 results

Products (24)

Livraison à domicile Soufflés au Chocolat au Lait - Neary - Chocolats - Cocoripop
Livraison à domicile Soufflés au Chocolat au Lait - Neary - Chocolats - Cocoripop
Regular price 5.50 €
Milk Chocolate Soufflés
Sold Out
Livraison à domicile 🌶️ Merguez – 360g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price13.86 € / kg
🌶️ Merguez – 360g
Sold Out
Livraison à domicile 🧀 Rôti Orloff – 910g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 19.99 € Unit price21.97 € / kg
🧀 Orloff Roast – 910g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Côte de Porc avec Os – 420g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 5.99 € Unit price14.26 € / kg
🥩 Pork Chop with Bone – 420g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Rôti Vosgien – 870g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 17.99 € Unit price20.68 € / kg
🥩 Vosges Roast – 870g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Saucisse Blanche – 320g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price15.59 € / kg
🥩 White Sausage – 320g
Sold Out
Livraison à domicile 🥓 Fuseau Lorrain – 320g - Neary - Charcuterie - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 10.49 € Unit price32.78 € / kg
🥓 Lorraine spindle – 320g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Échine de Porc – 350g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price14.26 € / kg
🥩 Pork Loin – 350g
Sold Out
Livraison à domicile 🌭 Chipolatas – 360g - Neary - Porc - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price13.86 € / kg
🌭 Chipolatas – 360g
Sold Out
Livraison à domicile 🥓 Gendarmes fumés – 170g - Neary - Charcuterie - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 5.49 € Unit price32.29 € / kg
🥓 Smoked Gendarmes – 170g
Sold Out
Livraison à domicile 🥩 Saucisse au Jambon – Morceaux 220g - Neary - Charcuterie - GAEC du fumé Lorrain
Regular price 4.99 € Unit price22.68 € / kg
🥩 Ham Sausage – 220g Pieces
Sold Out
Livraison à domicile Coffret de chocolat assortis - 440g - Neary - Chocolats - Alain Batt Chocolats
Regular price 35.99 € Unit price81.80 € / kg
Assorted chocolate box - 440g
Sold Out
Livraison à domicile Pain Maïs - Neary - Boulangerie - Boulangerie Feuillette
Regular price 3.99 €
Cornbread
Sold Out
Livraison à domicile 🧄 Fromage frais à tartiner Ail & Fines Herbes BIO – 250g - Neary - Fromage - Ferme de la Petite Seille
Regular price 4.99 € Unit price19.96 € / kg
🧄 Organic Garlic & Herbs Spreadable Cream Cheese – 250g
Sold Out
Livraison à domicile 🧀 Raclette Fermière Nature – Au lait cru - Neary - Fromage - Gaec du Petit Breuil
Livraison à domicile 🧀 Raclette Fermière Nature – Au lait cru - Neary - Fromage - Gaec du Petit Breuil
Regular priceFrom 7.99 € Unit price19.98 € / kg
🧀 Plain Farmhouse Raclette – Made with raw milk
Sold Out
Livraison à domicile Ballotin de chocolat assortis - 250g - Neary - Chocolats - Alain Batt Chocolats
Regular price 27.90 € Unit price111.60 € / kg
Ballotin of assorted chocolates - 250g
Sold Out
Livraison à domicile Terrine de campagne à la bière des Vosges - 100g - Neary - Terrine - Maison Robert
Regular price 4.10 € Unit price41.00 € / kg
Country terrine with Vosges beer - 100g
Sold Out
Livraison à domicile Panier garni - Neary - - Neary
Regular price 39.99 € Sale price44.99 €
Gift basket
Sold Out -11%
Livraison à domicile Coffret de chocolat assortis - 320g - Neary - Chocolats - Alain Batt Chocolats
Regular price 25.99 € Unit price81.22 € / kg
Assorted chocolate box - 320g
Sold Out
Livraison à domicile Graines à roussir - Neary - Sauces et condiments - L'artisan épicier
Regular price 6.00 € Unit price133.33 € / kg
Seeds to brown
Sold Out
Livraison à domicile 🥬 Panier de Légumes BIO – Ferme des Terres Noires - Neary - Panier de fruits et légumes - La ferme des Terres Noires
Livraison à domicile 🥬 Panier de Légumes BIO – Ferme des Terres Noires - Neary - Panier de fruits et légumes - La ferme des Terres Noires
Regular price 19.99 € Sale price21.90 € Unit price3.33 € / kg
🥬 Organic Vegetable Basket – Ferme des Terres Noires
Sold Out -9%
Livraison à domicile Panier garni individuel - Neary - - Neary
Regular price 24.99 €
Individual gift basket
Sold Out
Livraison à domicile 🍑 Colis de Mirabelles de Lorraine IGP – Colis de 5kg - Neary - Fruits à noyau - Neary
Livraison à domicile 🍑 Colis de Mirabelles de Lorraine IGP – Colis de 5kg - Neary - Fruits à noyau - Neary
Regular price 34.99 € Sale price39.99 € Unit price6.98 € / kg
🍑 Package of Mirabelle Plums from Lorraine PGI – 5kg package
Sold Out -13%
Livraison à domicile Croissant amandes - Neary - Viennoiseries - Boulangerie Feuillette
Regular price 2.39 €
Almond croissant
Sold Out
  • Previous
  • page 1
  • page …
  • page 5
  • page 6
  • page 7
  • page 8
  • page 9
  • page …
  • page 13
  • 7 / 13
  • Next
NEARY

Enjoy the freshness of French terroir, delivered to your home 🥕

Facebook Instagram LinkedIn Pinterest TikTok Twitter YouTube
Information
Welcome The team Terms of Use General Conditions Shipping Policy Refunds Confidentiality Legal notices Product replacements Contact Recruitment
Recipes and tips
Recipe by Region 🥣 Tips 👌 The seasonal calendar 📅 Cooking 🍳 Vegetables 🥕 Fruits 🍓 The sauces 🥣 Salad recipes 🥗 Air Fryer Recipes 🔥 Smoothie recipes 🥤 Neary's Recipes 🍲 Magic recipes 🍲 Recipe idea 🍳 The mirabelle plum 🍑 Pies and quiches 🍕 Seasonal guides 👌 AOP and IGP Calendar 🍑 Comparisons 🍳 Recipes & Beer
Info & Contact

NEARY
9 avenue du Général de Gaulle
54280 Seichamps - France

09 70 95 46 61

contact@neary.fr

Copyright © 2026 Neary.
Language
Country/region
Item added to your cart
View Cart
Go to top